piątek, 17 kwietnia 2015

Losowe Wieści

Borykałem się swego czasu z problemem dostarczania Graczom losowych wiadomości, które mogliby znaleźć w gazecie (czasem Gracze kupują gazetę i pytają, czy jest w niej coś, co ich zainteresuje). Miałem więc przygotowaną listę tytułów artykułów, z której bezwstydnie czerpałem, a gdy Gracz już się którymś zainteresował, wymyślałem na poczekaniu treść. Ciągle mam tę listę i czasami z nich korzystam, ale istnieje prostszy sposób, który można zastosować bez przygotowań.

Sposób polega na tym, by użyć prawdziwych gazet - walają się w prawie każdym mieszkaniu. Wystarczy mieć do nich dostęp, a gdy Gracze zadają pytanie "co w prasie", po prostu przeglądamy gazetę i czytamy im nagłówki na głos. Oczywiście zmieniamy nazwy geograficzne i nazwiska tak, by pasowały do rejonu, w którym rozgrywa się przygoda. Ciekawość Graczy zaspokojona, a Mistrz Gry nie marnuje czasu.

A jeśli chcemy, by wśród artykułów znalazł się ten, który Gracze faktycznie mają znaleźć, wystarczy wraz z gazetą mieć przygotowany właściwy artykuł i zwyczajnie wmieszać czytanie go pomiędzy inne w taki sposób, by Gracze widzieli, że czytamy. Niech sami wyłowią czy w dzisiejszym wydaniu było coś ważnego.

Przyznacie chyba, że sposób to dużo ciekawszy niż przeczytanie Graczom jedynie właściwego artykułu, gdy zadają to pytanie.

2 komentarze:

 1. Tylko trzeba mocno uważać aby nie przesadzić.
  Gracze nie mają tego samego toku rozumowania co MG.
  Artykuł ważny może być dla nich łatwo pomijalny.
  Albo co ciekawsze wybiorą sobie inny wątek (czyli inny artykuł) , choć to akurat może być fajne, lecz nie zawsze MG ma dobry dzień na hiper improwizacje w locie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam wątki poboczne. Nawet jeśli okażą się ślepą uliczką w sensie przygody, Gracze mogą zorientować się w tym i powrócić do analizy gazety, już po wykonania zadania związanego z innym artykułem.

   Usuń